facebookflickrisuuyoutube

WORKSHOPY

WORKSHOP GSK!


Primárně jsme při přípravách tohoto projektu soustředili na děti, které společně s rodiči (nebo na vlastní pěst) za námi přijdou. S naší pomocí si každý malý nově příchozí mohl namalovat kvalitní bavlněnou tašku a  podílet se na kolektivní malbě. To vše několika uměleckými technikami, které jsme každého naučil vcukuletu.
 
Základním nápadem, který jsme pro tento projekt rozvinuli, je umělecké a
grafické pojetí našeho zdraví. Jak dětem ukázat to, co se v nás skrývá a co je silně ovlivňováno tím, jak žijeme a co konzumujeme. Nenásilně, zajímavě a hodně zábavně. Není pochyb o tom, že základní zdravotní a životní návyky už od našich raných let hrají velkou roli v našem zdraví.
 
A tak jsme vymysleli kolektivní malbu, která je absolutně volná, zábavná a
někdy i dobrodružná. A mimochodem každému, kdo se jí zúčastní, dá na chvíli při malbě pocítit, že je setsakramentsky rozumné se čas od času zapřemýšlet nad tím, co konzumujeme. 
 
Využili jsme moderní ikonografii - symboly/ smajlíky jako vyjadřovací vizuální jazyk pro děti. Nebránili jsme nikomu ve volném uměleckém projevu. Když ale někdo chtěl, mohl si vybrat z desítek symbolů vyřezaných do šablon. Jakoukoliv šablonu si pak mohl
spolu s námi reprodukovat v libovolné barvě na plochu stylizovaných lidských orgánů, které jsme zasadili do jednotlivých postav. Děti tak postupně plnily jednotlivé orgány svými malbami. Některé se pak mimoděk se o každém z nich něco dozvěděly.
 
Během prchavého života naší kreativní dílny si děti mohly kreslit na naše ilustrace. Všechny si s námi namalovaly svojí vlastní tašku přes ručně vyřezávané šablony a ještě se definitivně a kreativně zároveň obtiskly na malbě na naší kolektivní stěně...
 
 
Děkujeme moc Filenu za pomoc a podporu! A samozřejmě GSK za příjemné odpoledne...
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved