facebookflickrisuuyoutube

ATELIÉROVÁ TVORBARed Bull Music Academy

Malba designu na forexovou desku pro akci v Meet Factory

Více
Tesla Věž

220x130cm malba pro společnost PoweRegia

Více
legendario-kubanske-malby-pro-bartidu

Kubánské malby pro Bartidu

Více

INDIVIDUÁLNÍ MALBY


Začátek naší tvorby je neodbytně spojen s prvními obrazy, jež jsme vytvořili na individuální objednávku. Vždy jsme se snažili vytvořit kvalitní dílo, jež by dokonale zapadlo na své pomyslné místo. Na rozdíl od mnoha jiných, jsme schopni vybraný motiv barevně i stylizací opravdu přizpůsobit představě zákazníka. Do tohoto dne jsme ještě nikoho nezklamali. Nikdy nepřijímáme na malbu něco, u čeho nemáme jistotu, že to dokonale zvládneme k radosti a spokojenosti klienta. Vždy malujeme s jistotou předchozích maleb, nikdy netestujeme naše nové techniky a nápady na malbách pro vás.

Následující text je popis naší technologie malby, jak u všech individuálních maleb postupujeme.

První kapitolou všech individuálních maleb je vaše základní představa - jak malbu vidíte ve vaší představivosti. V jakých barvách by měla být, jaký by měla mít rozměr a na jakém materiálu by se podle vašeho mínění nejlépe vyjímala. Po zaslání prvotních informací prostřednictvím emailu, nebo formuláře individuální zakázky, vám samozřejmě rádi připravíme celkový souhrn všech základních materiálů, včetně nutných informací a poznámek, abyste si mohli pokud možno co nejlépe obraz představit.

Čím více můžeme spolu s vámi konkretizovat vaše představy, tím lépe se nám na obrazu pracuje. Pochopte, že je pro nás velice důležité mít absolutní jistotu, že známe vaše přesné zadání a že tedy nedojde k nějakému nepříjemnému překvapení na konci malby. Proto klidně a srdečně s kýmkoli komunikujeme i delší dobu, dokud nám neřekne, že je absolutně spokojen s připraveným konceptem obrazu.

Ve chvíli, kdy společně dojdeme k finální připravované podobě obrazu, vám zašleme číslo bankovního spojení a požádáme vás o zaslání zálohy na obraz. Tato záloha je určená základní kalkulací materiálů. Není pro nás problém vám poslat, nebo osobně předat obraz společně s daňovými doklady, jež vám doloží finanční přesnost vámi zaslané zálohy.

Po dokončení všech šablon přichází na řadu příprava materiálu, na nějž malbu naneseme. V případě menších rozměrů si plátna, desky i papíry připravujeme sami. Pokud byste si přáli větší plátno, pak spolupracujeme už delší dobu s firmou Bastaflora, u níž si objednáváme větší rozměry pláten, jež bychom sami nezvládli napnout.

Je důležité si uvědomit, že téměř každé místo je specifické svými podmínkami a ty určují nejlepší vhodný materiál. Pokud máte například na místě, kde byste si obraz představovali, zvýšenou vlhkost vzduchu, pak je jen otázkou času, kdy plátno začne na tyto výkyvy reagovat. Vždy se snažíme vám obraz vytvořit tak, aby byl co nejvíce kvalitní a odolný. To ale záleží i ve velké míře na informacích od vás.

Po přípravě vhodného podkladu je na místě barevná atestace. Obraz vám pro jistotu vytvoříme nejprve nanečisto. Celkový atest vám vyfotíme a pošleme v příloze emailu, abyste si jej mohli zkontrolovat. V případě, že byste ještě v této fázi chtěli něco pozměnit, není to problém. Naopak vám rádi vyjdeme vstříc ve všem. Můžeme vám klidně připravit i více barevných verzí, z nichž si posléze můžete vybrat. Jen je důležité předem vědět, že se tyto atestace projeví v celkové finanční kalkulaci realizace a že od nás malbu obdržíte o něco později. Samozřejmě vás v průběhu atestů budeme o všem informovat a teprve na základě společné dohody budeme postupovat dále.

Ve chvíli schválení barevných testů z vaší strany, se vrhneme na finální malbu. Tento proces je pro nás jistým způsobem odměnou za všechny přípravy, práci a soustředění. Malba probíhá poměrně pomalu z důvodů schnutí barev. Obrazy ukládáme do kontrolovaného čistého prostředí, v němž je přesně určená míra vlhkosti a teploty. Postupně nanášíme nejprve základní vrstvy barvy v patřičném množství a vrstvách. Posléze na celkovou plochu obrazu po 24 hodinách malujeme barvami, jež si na daný obraz připravujeme dopředu. Každá barva je specifická a pro každý obraz je nutné toto zohlednit. Pro většinu maleb do stabilních prostředí používáme barvy Belton od německého výrobce Molotow. Malby do odlišných specifických prostředí pak malujeme s odzkoušenými produkty od několika výrobců, jež nanášíme technologií Airbrush.

Barvy jsou suché většinou během několika minut. Jejich dokonalé doschnutí ale ve skutečnosti trvá minimálně několik hodin. Proto výslednou malbu necháváme opětovně odpočinout více jak dva dny. Na konci malbu kontrolujeme, očistíme od neviditelného prachu a impregnujeme ji speciálním ochranným lakem na plátna. Záleží na vás, jestli si žádáte obraz s lesklým, saténovým nebo matným povrchem. Obecně doporučujeme spíše saténové, nebo matné provedení. Obrazy jsou dobře viditelné ze všech možných úhlů pohledu.

Po zaschnutí ochranných vrstev je obraz připravený pro vás. Nejraději vám obrazy předáváme osobně. V případě, že to není možné, vám je v několika ochranných vrstvách bublinkové folie můžeme zaslat Českou Poštou, nebo jiným dopravcem. Obrazy vždy označujeme jako křehké a připravujeme na ně vždy pojištění proti poškození. Teprve ve chvíli, kdy si obraz převezmete a máte z něj dobrý pocit, vás prosíme o zaslání zbylé částky, jež pokrývá naší práci, poštovné a pojištění.

Pro všechny případy vždy archivujeme všechny potřebné materiály na obraz po dobu jednoho roku. Kdyby se s malbou nedejbože něco stalo, pak jsme schopni ji opravit, nebo opětovně namalovat v identické podobě.
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved