facebookflickrisuuyoutube

AUTORSKÁ TVORBA

JEDNA SEKUNDA VE VLAKU


Na tomto obrazu, který jsme nazvali ,,Jedna sekunda ve vlaku´´ jsme pracovali opravdu usilovně přes tři týdny. Poprvé jsme po složitých atestech vytvořili malbu na dvou odlišných dřevěných materiálech (podívejte se na přiložené video). Fascinuje nás koncept použití přírodního materiálu a jeho struktury jako jedné z vrstev naší malby.

Víte, čím více malujeme technikou ručně vyřezávaných šablon, tím více si uvědomujeme limity, ale především možnosti této techniky. Můžeme každou vrstvu malby nanést na úplně odlišný materiál. Díky tomu můžeme využít jeho přirozenou strukturu, barvu, tón -prostě všechno, co jej činí tím, čím je. 

K tématu obrazu: Jaká je pravděpodobnost, že v proti jedoucím vlaku uvidíte něco zřetelně, se všemi detaily, dokonale? Zlomek sekundy vašeho života, rychle se míhající vagóny, osvětlená i temná okna kupé. Když přimhouříte oči, stanou se rozostřené barevné tvary krásným šíleným obrazem opticky handicapovaného malíře. My jsme vám chtěli ukázat neexistující okamžik, v pohybu, přesto ostře a zřetelně.

Copyright © Leviathan, All Rights Reserved