facebookflickrisuuyoutube

AUTORSKÁ TVORBA

BATMAN A CATWOMAN


V červenci 2010 vyšla v edici grafických novel comicsová kniha Batman: Whatever happened to the caped crusader? (volně přeloženo: Co všechno se stalo maskovanému křižákovi?), která je unikátní v několika ohledech. Základní příběh novely napsal Neil Gaiman, tvůrce legendárního Sandmana, Amerických bohů, Coraline, Dobré znamení, Nikdekde a mnohých dalších příběhů. Vizuální stránku comicsu vedle dalších vytvořil především Andy Kubert, který je jedním z vrcholných zástupců kresby DC comics. Příběh těchto dvou autorů uvedl do pohybu základní příběhový rámec pro celou řadu dalších příběhů. Všechny mají jedno společné: alternativy smrti Batmana.

Tento obraz jsme vytvořili na zakázku pro dva zamilované, kteří kromě jiného milují Batmana. Jednoduše jsme jim nasadili tváře pod masky superhrdinů a po několika barevných testech jsme přesně podle zadání namalovali originál na plátno 140x85 cm gramáž 310g/m.

Snažili jsme se co nejlépe ztvárnit tváře z fotografií tak, aby zapadly do celkové comicsové stylizace. Oba obličeje jsme nejprve vyřezali v několika vrstvách šablon a namalovali. Teprve poté jsme využili digitální podobu obou maleb, kterou jsme vložili do předlohy. Kromě toho jsme v předloze udělali několik dílčích změn, které více podtrhují malbu jednotlivých vrstev šablon. Nejprve jsme vyřezali popředí, teprve poté jsme zvlášť vytvořili pozadí obsažené čtyřmi šablonami. Díky tomu jsme byli schopni podle zadání klienta nanést barevně pozadí v odlišných tónech.


http://www.dccomics.com/graphic-novels/batman-whatever-happened-to-the-caped-crusader
http://journal.neilgaiman.com/2009/01/few-weeks-ago-i-showed-pencils-of.html
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved