facebookflickrisuuyoutube

AUTORSKÁ TVORBA

MUHAMMAD ALI VS. SUPERMAN


Předloha tohoto obrazu, který jsme vytvořili na zakázku, vychází z obálky legendární comicsové knihy Superman vs. Muhammad Ali. Příběh Dennise O´Neila adaptoval Neal Adams společně s Dickem Giordanem do podoby 72 stránkového comicsového sešitu, který je právem považovaný za vyvrcholení celé řady cross-over příběhů Supermana s reálnými slavnými osobnostmi té doby, jako by J. F. Kennedy, Steve Allen, Bob Hope, Jerry Lewis, Allen Funt, Don Rickles, Pat Boone a Antonino Rocca.

Tento komiks je unikátní v několika ohledech. Na jeho obálce, která zobrazuje souboj Supermana s Alim, přihlížejí zápasu vedle hrdinů DC comics i reální známí Američané té doby. Původně se měl tento příběh objevit na pultech obchodů na konci roku 1977, kdy byl Muhammad Ali světovým šampionem v těžké váze. Nakonec sešit vyšel až na jaře 1978, několik týdnů po zápase Aliho s Leonem Spinksem v únoru, který pro šampiona skončil špatně. Naštěstí necelý půl rok poté se Muhammadovi podařilo svoji dominanci v těžké váze obnovit a následně svou profesionální kariéru ukončil.

Příběh Superman vs. Muhammad Ali reprezentuje dokonale literární tvorbu Dennise O´Neila. Země je ve smrtelném nebezpečí: vůdce mimozemské rasy Scrubb jménem Rat´Lar vyhrožuje, že planetu jednou provždy zničí. Požaduje, aby si Země vybrala šampiona, který by svedl zápas o existenci Země s bojovníkem Scrubb. Zemi se nabídnou dva dobrovolníci: Superman a Muhammad Ali. Ali ale argumentuje, že Superman prakticky nepochází ze Země a nemá tedy právo ji reprezentovat. Nakonec Rat´Lar navrhne kompromis: oba dobrovolníci svedou zápas o to, kdo bude Zemi chránit a handicap Aliho proti Supermanovým supernaturálním schopnostem srovná místo konání souboje: na Rat´Larově rodné planetě Bodace, která rotuje okolo Rudého slunce. To Supermanovi svým zářením blokuje jeho nadlidskou moc.

Zápas je sledovaný napříč galaxiemi v rámci mezigalaktického vysílání. Ačkoliv Superman bojuje jako o život, dostává od Aliho pořádný výprask. Přestože dostává jednu knock-out ránu za druhou, pořád se silou vůle drží na nohou. Nakonec Ali požádá pro svého dobitého soupeře o technický knock-out a ten se při jeho odsouhlasení složí k zemi. Po tomto zápasu Ali bojuje se šampionem Scrubb, behemothem Hun´Ya. Ali tradičně předpoví, v jakém kole soupeře složí: ve čtvrtém. Zatímco dostává od vetřelce nakládačku, Superman sabotuje Scrubb armádu připravenou k útoku na Zemi. Ali se zázračně probouzí na začátku čtvrtého kola a Hun´Ya doslova vystřelí z ringu. Rat´Lar ale zjistí útok Supermana na svou armádu a zahlásí porušení férovosti zápasu. Tento faul ale překvapivě zruší samotný šampion Hun´Ya. Žádná invaze se nekoná a Rat´Lara nahrazuje Hun´Ya, který Zemi nabídne mír. Comics končí rozhovorem Aliho se Supermanem. Boxový šampion se mu svěří, že odhalil jeho tajnou identitu Clarka Kenta. Ali ale Supermanovi slíbí, že ji zanechá v tajnosti.

Copyright © Leviathan, All Rights Reserved