facebookflickrisuuyoutube

AUTORSKÁ TVORBA

PORTRÉT ROGERA DEAKINSE


Na tomto portrétu jsme pracovali necelý měsíc, celkem jsme vyřezali deset vrstev šablon. Samotný portrét jsme nanesli na 310 g/m2 plátno o rozměru 100x100cm (mimochodem, tenhle souměrný rozměr pro malbu je opravdu tak akorát pro jednu menší stěnu).

Roger Alexandr Deakins je jedním z nejvíce zajímavých a vlivných kameramanů posledních dvaceti let. Začínal studiem designu a malby, pokračoval přes fotografii až ke kameře. Od dokumentárních filmů až k těm hraným. Je členem britské i americké asociace kameramanů a kromě mnoha ocenění má na kontě 11 oscarových nominací pro nejlepší kameru.

Je velice pravděpodobné, že jeden z vašich nejvíce oblíbených filmů natočil právě on. Kromě spolupráce s bratry Coenovými (Barton Fink, Záskok, Fargo, Big Lebowski, Bratříčku, kde jsi?, Muž, který nebyl, Nesnesitelná krutost, ...), natočil také například Útěk z věznice Shawshank, Kundun, Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, Tahle země není pro starý, True Grit a v neposlední řadě natočil také poslední Bond film Skyfall.

Jeho práce je především zajímavá samotným přístupem ke kompozicím záběrů a k jejich barevnosti. Na rozdíl od jiných kameramanů je Deakins schopný zachycovat realitu objektivem kamery tak, že téměř každý záběr by mohl být opravdovým obrazem na zdi...


http://www.rogerdeakins.com/
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved