facebookflickrisuuyoutube

AKTUALITY

DOKONČUJEME NAŠÍ PRVNÍ KAVÁRNU


Jestli jste se někdy dívali na naše interiérové projekty, pak jste si možná přečetli v úvodním textu poslední větu, jež popisuje náš sen jednou vytvořit celý interiér podle našich představ a snů, včetně osvětlení a celkové atmosféry. Po několika letech usilovné práce jsme dostali konečně příležitost si jej splnit v malinkém interiéru v centru Plzně, v pěší zóně v ulici Martinská. Už od začátku tohoto roku jsme na interiéru pilně pracovali. Opravili jsme postupně elektrické rozvody, vodoinstalaci a vlastně téměř vše, co nám předešlí provozovatelé zanechali v desolátním stavu.

Od začátku jsme chtěli vytvořit něco neopakovatelného - prostor, který by byl jako z jiného světa. Když si jednotlivec, nebo i skupina lidí přijde na kávu, oběd, nebo jen pro jídlo sebou, vždycky se v průběhu času stráveném v kavárně všichni rozhlíží okolo sebe a mimoděk očima hledají a soudí prostor, v němž se zrovna nachází. Pracovali jsme s konceptem interiéru jako z nového světa, který by každým svým detailem vyprávěl konkrétní příběh. 

Jestliže jste někdy bydleli v městském bytě, možná jste měli alespoň z jednoho okna výhled přes ulici na protilehlé budovy. Když se setmí, je často pohled ven z bytu jako obří proměnlivá televize rozdělená na jednotlivá okna a byty. Každý obyvatel vytváří mimoděk svůj vlastní příběh viditelný jen pro pár lidí v protilehlých obytných domech. Často se tímto způsobem lidé sledují navzájem přes ulice, jen pár desítek metrů od sebe vzdálení vzdušnou čarou, přesto s bezpečným pocitem anonymního voyera.

Načrtli jsme si několik budov vedle sebe a začali pracovat s konceptem neexistujících ulic, jež by lemovaly interiér kavárny po stranách. Proporčně jsme chtěli, aby se budovy tyčily nad návštěvníky kavárny a díky tomu jsme náhle měli ohromné pole působnosti díky množství oken, balkónů a výloh. Kouzlo atmosféry iluzorního města, jež by obklopovalo každého příchozího, je založená především na použití světla v interiéru. Díky tomu, že jsme od našich klientů dostali šanci pracovat s celkem interiéru, měli jsme možnost už od prvotního plánování uvažovat o individuálním zpracování světelné atmosféry, jež by dokonale podtrhla výsledný prostor kavárny.

Již druhým rokem pravidelně pracujeme se světelnými malbami - jedná se o princip podsvícení transparentní malby. Posledních několik měsíců jsme zkoušeli mezi zakázkami prototypy maleb s lokálním podsvícením části obrazu. Technicky i laicky - aby jednotlivá okna v budovách opravdu vypadala realisticky, musí z každého z nich vycházet světlo. Hned jsme se vrhli na testování technologie malby, která by nám dala možnost zobrazit budovy se svítícími okny. 

Po několika týdnech usilovné práce máme hotový celý interiér města, které nikdy neexistovalo. Každé okno v budovách bude zářit samo o sobě, díky tomu bude barový pult doslova obklopený naším zářícím městem. Strašně nás bavila příprava jednotlivých oken - snažili jsme se najít situace s probíhajícím dějem, které lehce přivádějí každého diváka k představování si, co danému zmrzlému okamžiku předcházelo a co bude následovat.

Celou dobu jsme natáčeli produkční deníky, které vám můžou přiblížit naší práci: https://www.facebook.com/leviathancollective/

Dejte nám pár dní a pak se podívejte na finální výsledek naší usilovné práce...

Copyright © Leviathan, All Rights Reserved