facebookflickrisuuyoutube

AKTUALITY

HISTORICKÝ PODCHOD V ÚVALECH


Jak jednou napsal známý anglický spisovatel G. K. Chesterton: "Římané nemilovali Řím, protože byl velký. Byl Velký, protože ho milovali."

Jsou to především obyvatelé Úval, kteří nabijí toto krásné město životem a činí jej tak velkým jako Řím.

Za láskou k místu, kde žijeme, stojí mnohé: přátelství se sousedy a lidmi z okolí, neopakovatelná krása jednotlivých míst, která sledujeme ve všech ročních obdobích a v neposlední řadě všechno pozitivní, co se nám stalo na místech, která můžeme nazvat svým domovem.

Věříme, že čím lépe známe místo, kde žijeme, tím více jej můžeme milovat a podílet se na jeho budoucím vývoji …

Po dlouhém hledání, kreslení a navrhování se nám podařilo připravit unikátní individuální projekt malby úvalského železničního podchodu. Náš koncept vychází ze spojení moderního pouličního umění s novým pohledem na historický vývoj tohoto krásného středočeského města.

Projekt přeměny podchodu ukazuje jednotlivé historické postavy, jež se do úvalské historie zapsaly v dobrém i ve zlém. Každá malba je jen úvodem do obsáhlejšího historického příběhu, který lze nalézt během okamžiku na chytrém telefonu, nebo na počítači s internetovým připojením.

Díky nové podobě podchodu doufáme, že se tento prostor otevře jako kniha všem lidem, kteří tímto místem procházejí každý den...

Zajímá vás tento projekt? Podívejte se na jeho úplný a vyčerpávající popis: v sekci Pouliční tvorba

Copyright © Leviathan, All Rights Reserved