facebookflickrisuuyoutube

AKTUALITY

NEODKLADNÝ TELEFONÁT NA SMÍCHOVĚ


V rychlém sledu událostí po návratu z Polska jsme dostali šanci zúčastnit se projektu uměleckého kolektivu Artwise, který sdružuje vybraná velká pouliční jména. Původní špinavá podoba nádraží se díky projektu během jednoho týdne komplexně změnila na pestrobarevnou koláž z děl několika lidí, včetně nás. Dostali jsme jednu z nejvíce viditelných ploch autobusového nádraží, hned vedle vstupu do metra, kterým denně prochází doslova tisíce lidí.

Základní podmínkou malby bylo zachování symbolu telefonu, který dominuje už tak celkem členité ploše. Koncept projektu malby autobusového nádraží se nesl v pozitivních barvách a motivech, jež pokrývají jednotlivé plochy nádraží.

Spojili jsme prchavě šťastnou taneční scénu z konce předminulého století s telefonem, který může (ale nemusí) narušit celý okamžik. Využili jsme kombinaci základní karmínové barvy s modrým odstínem, který zapadal do celkového spektra použitých barev na vedlejších stěnách nádražního domečku.

Doufáme, že se klid a štěstí, jež se zračí na tvářích tančících lidí, promítnou i na některého z čekajících lidí na nádraží...

Díky moc Artwise!


www.artwise.cz
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved