facebookflickrisuuyoutube

AKTUALITYJEDEN DEN V ÚVALECH


Město Úvaly v těsné blízkosti Prahy jako jedno z prvních měst svého druhu založilo uměleckou iniciativu, která si dala za cíl všechny nevzhledné, ale přesto frekventované plochy v úvalském veřejném prostoru změnit malbami pouličních umělců. Už od prvotních začátků této iniciativy nazvané Street art Úvaly jsme na jednotlivých projektech participovali maximální možnou měrou. Teď vám přinášíme zprávy o tom, co jsme jako první v Úvalech dokončili a co máme ještě před sebou.

Ve stručnosti: nejprve jsme pro Street Art Úvaly připravili nové logo, které na každé nově pomalované stěně bude vypadat jinak (podobně jako pouliční umění samo o sobě). Pokračovali jsme následně vypracováním podrobných plánů pro sérii dvou workshopů s úvalskými dětmi a nakonec jsme se zúčastnili několika projektů na malby úvalských veřejných prostranstvích.

V sobotu 15. května se v areálu SK Úvaly konal sportovně hudební festival, kde se sešlo skoro celé město. Během jednoho dne od rána do večera jsme stihli před zraky obyvatel namalovat betonovou zeď na dětském hřišti a zatím naši milí kolegové a pomocníci zvládli nanášet šablony s více jak 150 lidmi, kteří si s odbornou pomocí namalovali zadarmo papírové destičky a za drobný poplatek kvalitní bavlněná trička...

Protože se každá umělecká iniciativa, která se dotýká změn veřejného prostoru, setkává zákonitě s rozporuplnými reakcemi lidí, kteří se v něm pohybují, vytvořili jsme making of video, které během několika dní obletělo celé Úvaly a okolí.

Snažíme se úvalskému Street Artu pomoci co nejvíce to půjde, aby si získal sympatie a maximální možnou podporu a důvěru obyvatel Úval pro další projekty, které by měly toto krásné město obohatit a decentním způsobem změnit.

V budoucích měsících budeme do Úval pravidelně cestovat a malovat, ... Stay tuned.

Moc rádi bychom poděkovali za dosavadní i budoucí spolupráci koordinátorce projektu Evě Chvalkovské, která je jedním z mála zástupců lidí, kteří okolo sebe mění svět k lepšímu...

  • Detailní popis malby na zeď: zde
  • Detailní popis workshopu: zde


Street Art Úvaly
Copyright © Leviathan, All Rights Reserved